Gizlilik Politikası

Everyday by Reng, kullanıcıların www.everydaybyreng.com e-ticaret sitesi (“İnternet Sitesi“) üzerinden sipariş formunda veya üye kayıt formunda ilettikleri kişisel bilgilerini, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kullanmayacak, ayrıca izinsiz olarak üçüncü kişilerle paylaşmayacaktır.

İletişim (kişisel) bilgiler/veriler; ad soyad, doğum tarihi, ev adresi, mobil ve sabit telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü bilgi, sipariş ve üye kayıt formlarında kullanıcılarımızla gerektiği zaman iletişime geçmek, ve firmamız hakkında (yeni ürün, kampanya, indirim vb.) haberler göndermek için kullanılacaktır. İletişim bilgileri, siparişin kullanıcıya ulaşabilmesi için kullanılacaktır. Bu bilgilerin siparişin iletilmesini sağlayacak olan kargo (lojistik) şirketi ile paylaşılması zorundadır. Kullanıcılarımız diledikleri zaman sistemimizden kayıtlarını sildirebilirler. E-posta, mesaj ya da diğer doğrudan pazarlama faaliyetleri kapsamında tarafınızla iletişime geçildiğinde size daima “ayrılma” seçeneği sunulur. Kullanıcılarımız kişisel bilgilerini ve iletişim tercihlerini her zaman sisteme giriş yaparak güncelleyebilirler.

Finansal bilgiler; kredi kartı bilgileri, hesap numarası gibi bilgiler yalnızca kullanıcının onay vermesi halinde gerçekleşen ödeme işlemleri, fatura kesimi ve işlenmesi için kullanılacaktır. Bu bilgiler kesinlikle üçüncü kişilerce paylaşılmamaktadır. Kredi kartı bilgileri kesinlikle tarafımızca saklanmaz. Kredi kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.

Kişiye özel bilgiler; vergi numarası, kimlik numarası vb. bilgiler kullanıcılarımızın sitemize giriş yapmasında ve gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır.

Müşterilerimize ait kişisel verilerin üçüncü kişilerle paylaşımı, müşterilerin izni çerçevesinde gerçekleşmekte ve kural olarak müşterimizin onayı olmaksızın kişisel verileri üçüncü kişilere aktarılmamaktadır. Ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu kişisel verilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir. Sitenin güvenliğinin veya kullanım koşullarının kullanıcı tarafından suç teşkil edecek ihlali hallerinde, ilgili kişinin teşhis ve kovuşturmaya yarayacak bilgileri emniyet güçleri ile paylaşılacaktır.

Taahhüt ettiğimiz hizmetleri sağlayabilmek ve verilen hizmetlerin kalite kontrolünü yapabilmek için anlaşmalı üçüncü kişilere kişisel veri aktarımı yapılmaktadır. Bununla birlikte, kişisel verileri alan üçüncü kişinin veri koruma politikalarından dolayı ve üçüncü kişinin sorumluluğundaki risk alanında meydana gelen ihlallerden Everyday by Reng sorumlu değildir.

Kişisel verileriniz, faaliyetlerimizi yürütebilmek için işbirliği yaptığımız program ortağı kurum, kuruluşlarla, verilerin bulut ortamında saklanması hizmeti aldığımız yurt içi / yurt dışı kişi ve kurumlarla, müşterilerimize ticari elektronik iletilerin gönderilmesi konusunda anlaşmalı olduğumuz yurt içi / yurt dışındaki kuruluşlarla, anlaşmalı olduğumuz bankalarla ve sizlere daha iyi hizmet sunabilmek ve müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için çeşitli pazarlama faaliyetleri kapsamında yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli ajans, reklam şirketleri ve anket şirketleriyle ve yurt içi / yurt dışı diğer üçüncü kişilerle ve ilgili iş ortaklarımızla paylaşılabilmektedir.

Şirketimiz tarafından hangi kişisel veri kategorilerinin toplandığı ve hangi süreçler ve amaçlarla işlendiği ile hangi alıcı gruplarına aktarıldığı, kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin haklarınızı ve veri sorumlusu olarak Şirketimizin aydınlatma yükümlülüğüne ilişkin detaylı bilgiye Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni linki üzerinden ulaşabilirsiniz.  

Everyday by Reng, bilgilerin ve işlemlerin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için Türkiye Cumhuriyeti’nin emrettiği hükümler çerçevesinde, sistem ve internet üzerinden SSL  (Secure Socket Layer) güvenlik sertifikası ile bilgileri güvence altına almaktadır. SSL teknolojisi, size ait her türlü gizli, bilgi/bilgilerin sisteme güvenli bir şekilde aktarılması, istenmeyen kişi ve/veya kurumlar tarafından alınıp, kullanılmasını engellemektedir.

Everyday by Reng, kişisel bilgileri kesinlikle gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Everyday by Reng’in gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın web sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Everyday by Reng’in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Everyday by Reng, kişisel bilgileri kendi bünyesinde profilleme, istatistiksel çalışmalar, reklam, tanıtım, pazarlama ve sair iletişim faaliyetleri amacıyla kullanabilecek ve bu çalışmaların yapılması amacıyla bilginiz dahilinde olan üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. Site kullanımına ilişkin teknik tercihlerinizi analiz etme amacıyla çerez adı verilen veri dosyaları kullanılmaktadır. İstediğiniz takdirde çerez kullanımını önleme amacıyla tarayıcı ayarlarını değiştirebilme imkanınız her zaman bulunmaktadır.

Site’yi kullandığınızda veya internet sitesi üzerinden sipariş verdiğinizde siz değerli müşterimiz, işbu Gizlilik Politikasına tabi olma konusunda açık rıza gösterdiğinizi kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.