Kargo & Teslimat

Sipariş verdiğiniz ürünler stok durumuna göre siparişiniz onaylandığında tedarik edilmekte ve sonrasında kargoya verilmektedir. Siparişinizin onaylanabilmesi için satın almış olduğunuz ürünlerin ücretinin kredi kartı / banka kartı ile ödenmesi gerekmektedir. Onaylanan siparişler 2-5 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde kargoya teslim edilmektedir.

Everydaybyreng.com’dan satın almış olduğunuz ürünleriniz anlaşmalı kargo şirketimiz MNG Kargo ile adresinize teslim olacak şekilde gönderilmektedir. Aynı şekilde iadelerinizi de MNG Kargo ile bize ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Teslimat süresi, sipariş onayı mailini takiben gönderilecek kargoya teslim bildiriminden sonra MNG Kargo şirketinin sağlamış olduğu teslimat süreleri kadardır.

850 TL altındaki siparişleriniz için 44,90 TL tutarında bir gönderi ücreti ödersiniz. 850 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir.

Ürünleriniz sadece sizin belirttiğiniz adrese ve kişiye teslim edilebilir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun 27/12/2016 tarih ve 2016/DK-YED/517 sayılı kararı ile onaylanan Posta Gönderilerine İlişkin Güvenlik Tedbirlerine Yönelik Usul ve Esaslara istinaden gönderi kabulünde uygulanacak yeni kural gereği ürünlerinizi kargo görevlisinden alırken ehliyet, nüfus cüzdanı veya pasaportunuzu göstermeniz gerekmektedir.

Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde, sitemize üye olurken ya da misafir girişi ile ilerlediyseniz kullanmış olduğunuz e-posta adresinize kargo takip numaranızı da içeren bir bilgilendirme maili gönderilecektir.

Siparişlerinizi “Sipariş Takibi” bölümünde sipariş numaranızın yanında bulunan kargo takip linkine tıkladığınız zaman MNG Kargo’nun sitesine otomatik olarak bağlanabilir, kargonuzun durumunu takip edebilirsiniz.

Kargonuzun ulaşmaması durumunda, “Sipariş Takibi” bölümünde bulunan kargo takip linkine tıklayarak kargo takip numaranızı not ediniz ve 0850 222 06 06 numaralı MNG Kargo müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Teslimat sırasında adreste bulunmadığınız takdirde kargonuz “teslim edilmedi” olarak işaretlenir ve en yakın MNG Kargo şubesinden teslim alabileceğinize dair bir not bırakılır. 3 (üç) gün içerisinde kargonuzun şubeden teslim alınmaması durumunda siparişiniz ofis adresimize geri döner.

Hasarlı gelen paketleri teslim almayıp, kargo görevlisine paketin hasarlı olduğuna dair tutanak tutturulması gerekmektedir. Eğer kargo görevlisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme siz müşterilerimizin yükümlülüğündedir. Paket, tarafınızca teslim alındıktan sonra kargo şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Hasarlı paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Everyday by Reng’e info@everydaybyreng.com e-posta adresine tutanak eklenerek bildirilmelidir.

Satın almış olduğunuz ürünlerin kargodan eksik çıkması halinde ​info@everydaybyreng.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra bizim tarafımızdan adres değişikliği yapılamamaktadır.

Resmi tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.

Kargo şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi mücbir sebeplerin olduğu durumlarda belirtilen gün süresinde gecikme olabilir. Bu gecikmelerden dolayı Everyday by Reng sorumlu tutulamaz.

Ürün, sizden başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya kişinin yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden Everyday by Reng sorumlu değildir.

Teslimat konusunda soru veya tereddütleriniz olması halinde siparişinizi vermeden önce info@everydaybyreng.com​ e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.