İade Politikası

Mesafeli Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı başlıklı 5 inci maddesi kapsamında, Everyday by Reng’den satın aldığınız ürünlerin, size veya gösterilen adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yasal süre olan 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkınızı kullanarak iade edebilirsiniz. Bu süre ürünü kargodan teslim aldığınız gün başlar. Cayma hakkının kullanılması için ürünün Mesafeli Satış Sözleşmesinin 6 ıncı  maddesinde belirtilen cayma hakkı kullanılamayacak ürünlerden olmaması gerekir.

  • İade süreci nasıl yapılır?

Satın almış olduğunuz ürünlerin iade prosedürüne uyan ürünler olup olmadıklarını kontrol edin. Cayma hakkının kullanılması için 14 (on dört) günlük süre içinde cayma hakkının kullanılacağına dair e-posta ile yazılı bildirimin sipariş numarası ile birlikte info@everydaybyreng.com adresine gönderilmesi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılmasında Alıcı, Ek’te yer alan cayma formunu kullanabileceği gibi cayma kararını bildiren açık bir beyanda da bulunabilir. İade etmek istediğiniz ürünün kodu, adı, iade nedeni ve istenen diğer bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Ya da bizlere iade talebinize ilişkin sosyal medya kanalları üzerinden de ulaşabilirizsiniz. 

Almış olduğunuz ürünleri, anlaşmalı olduğumuz kargo firması MNG Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

MNG Kargo Müşteri İade Kodunu size ekip arkadaşlarımız tarafından mail veya mesaj üzerinden iletilecektir.

Bu kodu kargo paketinin üzerine yazınız. MNG Kargo dışındaki kargo firmaları ile gönderilen iadelerin kargo ücreti siz müşterimize aittir, aksi halde gönderi teslim alınmaz.

İADE EDİLEMEZ ÜRÜNLER İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ DİKKATLİ İNCELEYİNİZ.

Ürün İade Adresi: Renginil Takı Giyim ve Aksesuar Limited Şirketi

Levazım Mahallesi, Koru Sokak,

Birkent Sitesi, C Blok, Apt. No:13F/ 4 

Beşiktaş/ İstanbul/ Türkiye

  • İade Koşulları

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için;

      - Satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve zarar görmemiş olması,

      - Tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte olması,

      - Ürün ile birlikte irsaliye ya da faturanın eklenmiş olması, 

      - Varsa hediye olarak verilen kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda gönderilmesi gerekmektedir.

Bu iade işleminde ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar (tüzel kişiler) adına düzenlenen sipariş iadeleri, vergi mevzuatı gereği, İade Faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir. Kanunen cayma hakkı öngörülmemiş hallerde cayma hakkından faydalanamayacağı gibi bu hakkın usulüne uygun veya zamanında kullanılmadığı durumlarda Tüketici cayma hakkını kaybeder.İadenizin kabul edilmesi için, Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 5’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 6’daki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. everydaybyreng.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi).

Kullanılmış ürünlerin ve kişiye özel üretilmiş ürünlerin (örneğin isim yazılı ürünler vb.) iadesi yapılmamaktadır.

Hijyenik sebeplerden dolayı hijyen gerektiren ürünlerden olan küpe, ear cuff, toka, yüzük iadesi yapılmamaktadır. Yüzükler için standard beden olarak satılan yüzüklerde beden olmaması durumunda iade yapılabilir, alttan ayarlamalı yüzüklerde iade yapılmamaktadır. 

El yapımı olan tüm ürünlerde (örneğin chunky yüzükler) hatalı ölçü, ürünün eksik/kırık olması hariç ürün iadesi yapılmamaktadır. 

Set olarak satılan ürünlerin ayrı ayrı iadesi yapılmamaktadır. 

Kişiye Özel olarak üretilen veya değiştirilen (müşterimizin isteğine göre ebat ölçüsü değiştirilen, üzerine özel yazılar yazılmış ürünler) ürünlerin kesinlikle iadesi yapılmamaktadır.

Kişiye Özel olarak gönderilen harf içeren ürünlerimizin (örneğin kolye ucu, bilezik ucu, yüzük ucu) iadesi yapılmamaktadır. 

Hasar verilmiş, kullanılmış, ambalajından çıktığı halinden değiştirilmiş ürünlerin iadesi yapılamaz. 

RENIL STUDIO

!!! Kıyafet ve çanta ürünlerimizde keyfi iadelerde (beğenmedim, küçük geldi gibi) iade kargo ücreti ALICI tarafından ödenecektir !!! İade işlemlerinde sabit kargo ücreti kesinti yapılmaktadır. Hasarlı ya da kusurlu ürünlerde iade kargo ücreti tarafımızca karşılanacaktır. 

İade için gönderilen ürünler atölyemiz tarafından denetlendiği için hasar kaynağı net bir şekilde tespit edilmektedir. Bu sebeple ürünü denerken ya da bir kere giyip verilen hasarlar net bir şekilde belirlenebilmekte ve bu hasar sonucu iade talepleri onaylanmamaktadır. 

Ürünler etiket ve ambalajları zarar görmemiş bir şekilde kullanılmamış, yıpranmamış, yıkanmamış ve size gönderildiği şekilde tarafımıza iade edilebilir. 

Değişim uygulaması bulunmamaktadır. 

  • İade Prosedürü

 Tarafımıza iade edilen ürün prosedürü aşağıdaki gibidir:

      - Ürün bize ulaştıktan sonra öncelikle yukarıda belirtilen iade şartlarına uygunluğu hızlı ve doğru bir şekilde kontrol edilir.

      - Cayma hakkınızın kullanıldığına ilişkin bildirimin bize ulaşmasını takip eden 14 (on dört) gün içerisinde size ödeme yaptığınız yol ile iade işlemi gerçekleştirilir. 

     - Yapılan uygunluk kontrolu sonrasında ürün iade şartlarına uygun değilse iade ret nedeni iletilerek iade için gönderdiğiniz ürün teslimat adresinize geri gönderilir.

İadeniz tamamlanınca üyelik e-postanıza bir bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza Everyday by Reng tarafından ücret iadesi yapılmış demektir.

Kargo bedeli tarafınıza iade edilmez. Sadece geri gönderdiğiniz ürünlerin bedelinin iadesi hesabınıza gerçekleştirilir.

"Hesabım" bölümünde yer alan ''Sipariş Geçmişi'' sekmesindeki referans numaranızla bankanızdan iade kontrolü yapabilirsiniz.

İade bedelinin kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlı olup bankaların iç süreçleri farklılık göstermektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz.

Everyday by Reng taksitle yapılan alışverişlerin ücretini bankaya tek seferde öder. Banka kendi iç süreçleri gereği, bu tutarı kredi kartınıza taksit sayısı kadar ayda iade eder. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

SİPARİŞİN İPTALİ

Sipariş tamamlanma aşamasından sonra aynı takvim günü içerisinde eğer siparişiniz kargoya teslim edilmemişse, info@everydaybyreng.com mail adresine e-posta göndererek iptal talebinizi iletebilirsiniz. Sonrasında siparişiniz iptale uygunsa tarafımızca iptal edilecektir. Siparişinizin fatura aşamasına geçilip kargo süreci başlatıldıysa iptal işlemi yapılamamaktadır. Bu durumda iptal talepleriniz iade işlemleri aşamasına göre değerlendirilecektir.

İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Kartınıza yansıması bankadan bankaya değişebilmekle birlikte birkaç gün içinde gerçekleşmekte olup, detaylı takibini bankanızdan sağlayabilirsiniz.