İşlem Rehberi

26 Ağustos 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan "Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcılar ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik"'in 7. maddesine istinaden hazırlanan İşlem Rehberi'ni aşağıda bulabilirsiniz.

Sözleşmenin kurulabilmesi için mal ve hizmetin seçilmesi, teslimat ve ödeme bilgilerinin girilmesi ile siparişin onaylanması gibi gerekli aşamaları gösterir şekilde teknik adımlar şöyledir:

 1. http://www.everydaybyreng.com sayfasını internet tarayıcınızda açınız.

 

 1. Satın almak istediğiniz ürünlerin bulunduğu kategoriyi tıklayınız.

 

 1. İlgili kategorinin içinde sol tarafta filtreler ve/veya üst tarafta bulunan sıralama filtreleri veya arama kutucuğunu kullanarak istediğiniz ürün(ler)i bulunuz.

 

 1. Ürün(ler)in görseline tıklayarak ürün detay sayfasına girip ürün hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

 1. Ürün detay sayfasında beğendiğiniz renk, adeti vb. seçip ve "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak seçimini yaptığınız ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz.

 

 1. Ekrana gelen üstten açılan sepette eklediğiniz ürün(ler)in detayını görebilir, "Sepeti Görüntüle" butonuna tıklayarak sepete gidebilir veya alışverişinize kaldığınız yerden devam etmek için “Alışverişe Devam Et” butonuna tıklayabilirsiniz.

 

 1. Yukarıdaki sepet işaretine tıklayarak sepete ulaşabilirsiniz (üzerinde yer alan rakam sepette bulunan ürün adedini göstermektedir.). Arzu ederseniz sepet sayfasında da sepetinizdeki ürünlerde güncelleme yapabilir ya da "Kaldır" butonuna tıklayarak ürünleri silebilirsiniz.

 

 1. Sepetinizdeyken "Ödeme" butonuna tıklamadan önce siparişinize hediye notu ekleyebilirsiniz. Sol alt köşede yer alan text alanına hediye notunuzu yazabilirsiniz.

 

 1. Sepetinizdeyken "Ödeme" butonuna tıklamadan önce Ön Bilgilendirme Koşullarını ve Mesafeli Satış Sözleşmesini okumanız, kabul etmeniz ve “Ön Bilgilendirme Koşullarını ve Mesafeli Satış Sözleşmesini okudum, onaylıyorum.” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Sözleşmeleri kabul edip onayladıktan sonra, ödemenin yapılmasını sağlamak için “Ödeme” butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

 

 1. Yukarıdan açılan sepetten veya sepet sayfasından "Ödeme" butonuna tıkladığınızda henüz üye girişi yapmadıysanız: İletişim Bilgileri sayfasına yönlendirilirsiniz. Halihazırda Everyday by Reng hesabınız varsa üyelik bilgilerinizi doldurarak, hesabınız yoksa Hesap Oluştur’a tıklayıp üyeliğinizi gerçekleştirerek ya da arzu ederseniz misafir olarak işleme devam edebilirsiniz.

 

 1. Siparişi tamamlama süreci (checkout sayfası) 3 adımdan oluşmaktadır: Sırasıyla, Kargo Bilgileri, Ödeme Seçenekleri ve İncele adımları. Bu adımlarından her birini seçtikten sonra "Devam Et" butonuna basarak ilerleyebilirsiniz.

 

 1. Kargo adresi ekranında adresi bilgilerinizi girebilirsiniz. Bu adımda daha önceden girilmiş son adresiniz varsa seçili olarak gelecektir. Farklı bir adres girmek isterseniz kayıtlı diğer adreslerinizden birini seçebilir, seçtiğiniz adresi öylece kullanabilir ya da düzeltebilir veya yeni bir adres ekleyebilirsiniz.

 

 1. Bu aşamada kargo yöntemi olarak standard kargo ücreti 44,90 TL otomatik olarak eklenmektedir. 850 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti olmayacaktır. Sistem kargo ücretini 0 TL olarak hesaplayacaktır.

 

 1. Bu sayfada sistem otomatik olarak “Teslimat adresi, fatura adresiyle aynıdır.” olarak algılar. Fatura ve teslimat adreslerinizin farklı olmasını istiyorsanız “Fatura bir fatura adresi kullan” seçeneğini işaretleyin. Fatura adresi alanına fatura adres bilgilerinizi girin. Adres ile ilgili seçimlerinizi tamamladıktan sonra "Siparişi İncele" butonuna basarak sipariş özet bilgilerinizi görebilirsiniz. Son kez sepetinizi, fatura, teslimat adresinizi, varsa hediye notunuzu buradan kontrol edebilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz ya da yanlış olduğunu düşündüğünüz bir bilgi varsa Siparişi Tamamla butonuna tıklamadan gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

 

 1. Siparişi Tamamla butonuna tıklayarak sürecin son aşaması olan İyzico Ortak Ödeme Sayfasına yönlendirileceksiniz. Kredi kartı ile ödeme yaparken kredi kartı bilgilerinizi doldurunuz. Eğer taksit seçeneği sunuluyorsa, arzu ettiğiniz taksit sayısını seçebilirsiniz. 3D Secure (3 Boyutlu Güvenlik) güvenli satış işlemi çerçevesinde, ödeme aşamalarını tamamlayabilirsiniz.

 

 1. Ödemenizin güvenli bir şekilde gerçekleşmesinin ardından Everyday By Reng ile aranızda Mesafeli Satış Sözleşmesi kurulmuş ve geçerlilik kazanmış olacaktır.

 

 1. Ödeme yapılıp, satın alma işlemi tamamlandığında, size bir ödeme onay e-postası (sipariş teyidi) gönderilir. Bu e-postada ürün bilgisi, sipariş numarası, sipariş tarihi, ödeme bilgileri, fatura ve teslimat bilgileri, ön bilgilendirme ve mesafeli satış sözleşmesi yer alır. Ayrıca e-posta adresinize gönderilen Ön Bilgilendirme ve Sözleşme metnine, bu e-postayı kullandığınız cihazın kalıcı veri saklayıcısına kaydedip saklayarak her zaman ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

 

 1. Siparişin onaylanmasından sonra, yanlış adrese sipariş vermeniz durumunda Sipariş Geçmişi sayfasından sipariş verilen adresi, siparişiniz kargoya verilmeden önce değiştirebilirsiniz. Sistemden değişiklik yapılamıyorsa adres değişikliği talebinizi info@everydaybyreng.com mail adresine e-posta göndererek iletebilirsiniz.

 

 1. Siparişin İptali: Hesabım sayfasından sipariş durumunu takip edebilir veya siparişinizi kargo firmasına teslim edilene kadar iptal edebilirsiniz. İptal talebinizi info@everydaybyreng.com mail adresine e-posta göndererek iletebilirsiniz. Sipariş kargo firmasına teslim edildikten sonra sipariş üzerinde değişiklik yapılamamaktadır. Kargoya verilen siparişlerin iptali mümkün değildir. Ürün elinize ulaştıktan iade prosedürüne başvurabilirsiniz.

Everydaybyreng.com ile müşteri arasında elektronik ticarete ilişkin oluşturulan Ön Bilgilendirme Koşulları ve Mesafeli Satış Sözleşmesi metinleri, elektronik ortamda 3 (üç) yıl süre ile saklanır. 3 yıl boyunca everydaybyreng.com’dan yaptığınız tüm alışverişlerle ilgili sözleşmelere “Hesabım-Sipariş Geçmişi” sayfasından dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.